Blog o projektowaniu w środowisku CAD.

Oprogramowanie AutoCad i jego cena

Rozwój technologii informatycznych przyczynił się do rozwoju innych dziedzin. Dzięki temu inżynierowie i projektanci mogą wykorzystywać technikę komputerową do tworzenia projektów. Ręczne wykreślanie było czasochłonne, a jakikolwiek błąd wymagał kreślenia od nowa.

 

 

Dzięki oprogramowaniu AutoCAD, możliwe jest przyspieszenie tworzenia i wykańczania dokumentacji projektowej. Wiele wersji pozwala na dobranie odpowiedniego trybu w zależności od potrzeb. Przykładowo wersja Civil pozwala na projektowanie dróg i obiektów inżynierskich z wykorzystaniem specjalnych dodatków.

Oprogramowanie AutoCAD umożliwia również projektowanie w 3D oraz 2D. Większość projektów wykonuje się w 2D w postaci rzutów, co pozwala na precyzyjne wymiarowanie. AutoCAD posiada funkcję, która daje możliwość szybkiego wymiarowania zgodnie z wyznaczonym stylem. Możliwy jest wydruk rysunku w wybranej skali oraz podłożenie odpowiedniego podkładu mapowego.

Projektowanie w 3D umożliwia wizualizację projektu, np. w celu przedstawienia go klientowi. Jest ono wykorzystywane w wielu branżach, m.in. budowlanej, drogowej i sanitarnej. Często również, wykorzystuje się go przy projektowaniu maszyn oraz ich elementów.

Dzięki interfejsowi, który jest przyjazny dla użytkownika, możliwe jest łatwe tworzenie projektów. Czytelne menu sprawia, że odnalezienie odpowiedniej funkcji nie jest problemem.

Niestety, w wielu przypadkach przy zakupie programu AutoCAD cena jest zbyt wysoka. Obecnie w sprzedaży dostępne są licencje stanowiskowe okresowe. Licencja na trzy lata kosztuje netto około 25,8 tys. zł, jednak jest to inwestycja, która pomoże wzmocnić pozycję firmy. W wielu biurach projektowych AutoCAD jest podstawowym narzędziem pracy.

Studenci mogą skorzystać z wersji edukacyjnej, nieprzeznaczonej do wykorzystania komercyjnego. Dostęp do oprogramowania umożliwia poznanie przydatnych funkcji i naukę korzystania z programu.

AutoCAD jest programem, który znacznie usprawnia proces tworzenia projektów. Tym samym, z uwagi na wygodę korzystania, posiada on szerokie grono użytkowników.

admin

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *