Blog o projektowaniu w środowisku CAD.

O Autodesk Vault

Oprogramowanie Autodesk Vault jest jednym z produktów firmy Procad, zajmującej się dostarczaniem kompletnych rozwiązań, sprzętu komputerowego, urządzeń peryferyjnych oraz różnego rodzaju oprogramowań specjalistycznych. Autodesk Vault został stworzony, aby ułatwić efektywne zarządzanie danymi projektowymi firmom i specjalistom zaangażowanym w BIM (wizualizacje budowlane), projekty budowlane i inżynieryjne, cyfrowe i prototypowe. 
Waga i znaczenie projektu, presja jakiej są poddawani projektanci i inżynierowie mogą prowadzić i zwykle prowadzą do pomyłek. Dodatkowo, w przypadku prototypu, zastosowane rozwiązania czy pomysły mogą się nie sprawdzić. Wyeliminowanie pomyłek, błędów, wadliwych rozwiązań na etapie projektowania znacznie skraca czas realizacji, ogranicza koszty. Dzięki oprogramowaniu firmy Procad, proces rozwoju produktu na wszystkich etapach – począwszy od koncepcji, poprzez projektowanie, produkcję, aż po marketing zostaje znacznie skrócony i przyspieszony. Dostęp do ogromnych ilości danych, sprawia, że zespoły pracują sprawniej, szybciej dostarczają złożonych projektów.

Gdzie i kto może wykorzystywać Autodesk Vault? 
Autodesk Vault to doskonały zestaw narzędzi do zarządzania danymi CAD. Dane te mogą być w sposób bezpieczny udostępniane globalnym przedsiębiorstwom i użytkownikom aplikacji innych niż CAD.Dodatkowo warto nadmienić, że Autodesk Vault jest zintegrowany z Microsoft SharePoint, Outlook (i innymi aplikacjami biurowymi), a także z zewnętrznymi systemami ERP. Projektanci i inżynierowie z całego świata mogą dzielić się informacjami, wprowadzać i śledzić zmiany w projekcie, a dzięki temu sprawniej realizować swoje zadania. 

Aby sprostać wymaganiom klientów i wyjść naprzeciw ich potrzebom, Procad udostępnia różne wersje i pakiety oprogramowania. 
– Autodesk Vault Basic – umożliwia bezpieczne przechowywanie i zarządzanie danymi w centralnej lokalizacji, pomaga w szybkim tworzeniu, udostępnianiu i ponownym użyciu niezbędnych informacji.
– Autodesk Vault Workgroup – obejmuje bardziej zaawansowane zarządzanie danymi, gdyż pomaga zwiększyć produktywność i przyspieszyć cykle projektowe, poprzez tworzenie i udostępnianie informacji na temat cyfrowych prototypów grupom roboczym. W tej wersji dostępna jest opcja zarządzania i ponownego wykorzystywania danych, kontroli nad zmianami w projektach oraz administrowania i konfiguracji.
– Autodesk Vault Professional – najbogatszy pakiet oprogramowania. Posiada bowiem wszystkie funkcje oprogramowania Vault Workgroup oraz dodatkową funkcję monitorowania zleceń zmian inżynieryjnych, zarządzania zestawieniami materiałów oraz wymianę danych z innymi systemami biznesowymi. 
– Autodesk Vault Office – umożliwia użytkownikom oprogramowania innego niż CAD wzięcie udziału w procesie zarządzania danymi, uczestniczyć w procesach rewizji, wypisywania i zleceń zmian korzystając z dostępu poprzez internet lub aplikację pulpitową.

Autodesk Vault to bardzo pomocne oprogramowanie. Innowacyjne, intuicyjne, proste w obsłudze. W razie pytań lub ewentualnych problemów w obsłudze, w sieci można znaleźć fachowe porady, krótkie filmiki wyjaśniające jak je rozwiązać. To narzędzie bardzo usprawniające pracę, warto w nie zainwestować i przeszkolić swój zespół, aby w krótkim czasie zobaczyć pozytywne wyniki. Najtrudniejsze projekty i prototypy mogą okazać się ciekawym wyzwaniem, niezwykłym przeżyciem i satysfakcjonującym osiągnięciem. Ci, którzy już z tego narzędzia korzystają, docenili już jego zalety i polecają go innym.

admin

View more posts from this author