Blog o projektowaniu w środowisku CAD.

Do czego przeznaczony jest program Autodesk Maya?

Autodesk Maya jest zaawansowanym programem do tworzenia grafiki i animacji trójwymiarowej. Może być również wykorzystany przy modelowaniu gier 3d, animacji flash czy innych. Maya w sposób niezwykle realistyczny symuluje ciecze, gazy, tkaniny a nawet włosy! Ponadto, posiada wewnętrzny język skryptowy, za pomocą którego można rozszerzać możliwości programu.

Komu Maya pomoże w pracy?


Maya jest programem, który w swojej pracy wykorzysta wielu różnych specjalistów. Jednakże najlepiej program ten sprawdzi się w branżach silnie kreatywnych, takich gdzie oprawa wizualna i graficzna są niezwykle istotne. Najbardziej przysłuży się animatorom, filmowcom, projektantom gier czy postaci, aczkolwiek może również zostać z powodzeniem wykorzystany przez architektów, projektantów czy grafików.

Co Maya ma do zaoferowania?


Program oferuje wiele różnorodnych funkcji, takich jak obróbka 3d, animacja czy gotowe do użycia grafy. Mayę wyróżnia dynamika, przyjdzie z pomocą wszędzie tam gdzie potrzebny jest ruch. Niezależnie czy chodzi o postać do gry lub filmu, czworonoga z  filmu animowanego czy scenę bitwy powietrznej,  Maya ma do zaoferowania narzędzia do modelowania obiektów 3d,efektów czy też nadawania struktury lub tekstury. Program świetnie sprawdzi się przy animacjach oraz grafice 3d, jednak największą jego zaletą jest to, że Mayę ogranicza tylko wyobraźnia użytkownika, może zostać użyta niemal w każdej branży kreatywnej.

Bifrost i Arnold – partnerzy Mayi


Przy skomplikowanych i złożonych zadaniach pomagają Mayi, środowisko proceduralne Bifrost oraz moduł renderujący Arnold. Pierwszy pozwala na szybkie i wydajne tworzenie skomplikowanych animacji, w oparciu o gotowe grafy i solvery dynamiczne, Istnieje również możliwość tworzenia własnych grafów. Drugi natomiast za pomocą prostego i intuicyjnego interfejsu pozwala zaoszczędzić czas przy szczegółowych renderach postaci, scenerii czy oświetlenia. Arnold daje dostęp do wysokiej jakości podglądów oraz oferuje możliwość  przełączenia się pomiędzy renderowaniem za pomocą procesorów CPU i GPU.

Maya współpracuję z innymi


Maya sprawdzi się również w połączeniu z innymi programami z oferty Autodesk. Z Revitem i 3dS stworzy zapierające dech w piersiach wizualizacje architektoniczne, którym nie będzie mógł się oprzeć żaden inwestor czy deweloper. Z Recap Pro zaanimuje każdą scenę w taki sposób, że nie będzie można odróżnić grafiki od zdjęcia. Natomiast w połączeniu z Flame, nada dodatkowej głębi każdemu efektowi specjalnemu. Maya nadaje się nawet do współpracy z Sketchbookiem, dzięki temu połączeniu możliwe będzie ożywienie prostych i szybkich szkiców w niecodzienny sposób.

admin

View more posts from this author