Blog o projektowaniu w środowisku CAD.

Autodesk Maya – wejdź na wyższy poziom projektowania

Autodesk Maya to oprogramowanie wspomagające proces projektowania, tworzenia i symulacji 3D, którego miejsce na liście najlepszych rozwiązań do tego typu pracy od lat znajduje się na wysokiej pozycji. Nie bez powodu jest polecane przez wiele najważniejszych i największych firm zajmujących się projektowaniem.

W przemyśle filmowym wykorzystywane często do tworzenia efektów, w branży producentów gier pakiet wykorzystuje się do projektowania modeli i świata gry.

Praca z narzędziami Autodesk Maya jest niezwykle komfortowa, bogaty zestaw narzędzi pozwala na wykonywanie bardzo zaawansowanych operacji, w czasach gdy jakość grafiki z miesiąca na miesiąc staje się coraz wyższa takie możliwości mogą stać się nieocenioną pomocą przy produkcji.

Gotowe grafy pozwalają w łatwy i szybki sposób utworzyć symulacje materiałów takich jak śnieg, a funkcja Bifrost Fluids umożliwia renderowanie fotorealistycznych cieczy. Warto również wspomnieć o narzędziach do realistycznego renderowania sierści i włosów, natomiast opcja Hypershade w prosty sposób umożliwi ceniowanie scen, nadając im jeszcze więcej realizmu. Funkcje te sprawiają, że oprogramowanie pozwala na osiągnięcie na prawdę wysokich rezultatów, których nie osiągniemy nigdzie indziej.

Projektowanie w Autodesk Maya, to nie tylko modelowanie ale również animacja. W tym przypadku oprogramowanie radzi sobie równie sprawnie, dając użytkownikom do dyspozycji narzędzia pozwalające na animowanie oparte na klatkach kluczowych, procedurach oraz skryptach. Edytor czasowy pozwoli w łatwy sposób wykonać montaż oraz zadba o organizacje całości projektu, a nowoczesne narzędzia i rozwiązania jeszcze bardziej usprawnią pracę z grą aktorską i danymi z rejestracji ruchów, co obecnie staje się coraz ważniejsze w branży projektowania animacji 3d. To kompleksowe i w pełni funkcjonalne środowisko dostępne jest w kilku korzystnych wariantach cenowych, w których cena uzależniona jest od czasu jaki otrzymujemy na dostęp. Jeśli zależy nam na oprogramowaniu najwyższej jakości, które sprawdzi się w każdym aspekcie pracy przy projektowaniu, to Maya będzie idealnym rozwiązaniem.

admin

View more posts from this author