26 czerwca 2015
AutoCAD w wersji LT
Dążenie do doskonałości
Dodawane nowych funkcji odbiło się negatywnie na przejrzystości interfejsów, przez co pełne wersje programów są dziś nieomal niedostępne dla nowych użytkowników. Wdrożenie się w pełne możliwości popularnego AutoCADa może trwać miesiącami, a i to możliwe jest jedynie pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela.
Oczywiście nowe wersje aplikacji dążą do tego, by znalazły się w nic wszelkie funkcje, które mogą być potrzebne grafikom, jednak wkrótce może się okazać, że nawet jeżeli są one dostępne w programie, to użytkownikowi po prostu nie uda się ich znaleźć.
Odchudzony AutoCAD
Dlatego właśnie firma Autodesk postanowiła wypuścić również uproszczoną wersję swojego sztandarowego produktu. Tak powstał AutoCAD LT, będący dziś najprostszym narzędziem w całej rodzinie programów tej firmy.
Można powiedzieć, że ta wersja AutoCADa jest nie tylko w pełni funkcjonalna, ale też o wiele wygodniejsza dla większości użytkowników, którzy nie mają wygórowanych wymagań wobec programów do komputerowego wspierania projektowania.
Funkcje w wersji 2016
Najnowsza wersja AutoCADa LT została udoskonalona względem ubiegłorocznej edycji. Zadbano o to, by generowane w programie pliki w dokładniejszy sposób oddawały inteligentne wymiarowanie. Opracowano również nowe standardy zapisu do pliku PDF, przez co tworzone projekty są o wiele łatwiejsze w użytkowaniu. Jest to również istotne w przypadku kontaktu z osobami, które nie dysponują programem AutoCAD, a chcą mieć dostęp do przeglądana tworzonej dokumentacji.
Czy warto wybrać wersję LT?
Odpowiedź na to pytanie jest wprawdzie uzależniona od tego jakiego rodzaju operacje chcemy za pomocą AutoCADa wykonywać, jednak wersja LT ma jeszcze jeden atut, który przemawia za jej zakupem. To cena. Program w najnowsze wersji można kupić już za ok. 600 złotych, podczas gdy pełen AutoCAD 2016 kosztuje ponad 7000 złotych. Jeżeli więc względy techniczne nie zmuszają do używania droższej wersji, na pewno warto wybrać wersję LT.